Gastriti Ne Geçirir?

Gastriti ne geçirir? Her şeyden önce sağlam ve düşünceli bir beslenme şekliniz olmalı. Gastrit yıllarca gitmemesinin sebeplerinden bir tanesi mideyi dinlendirmeden dur durak bilmeden olur olmaz her şeyi mideye gömmektir. Kesinlikle sağlam bir diyet yapmalısınız. Diyet denilince akla zayıflamak geliyor hayır! Yemeniz ve içmeniz gerekenlerden midenize iyi gelmeyen ve kan gurubunuza uygun olmayanları listenizden ayırarak beslenmek.

İçilen su, tükettiğimiz besinler ve yapay olan tüm mamülleri tükettiğimiz bu zamanda gastrit olan kişiler doğal beslenmek için ellerinden geleni yapmalılar. Elbette bununla kalmıyor gastrit tedavi edilmeli ve kendinize yeni bir sayfa açmalısınız.

Gastriti geçiren etmenleri tek tek aktardığımız gastrit tedavisi kitabımızda anlattıklarımız ile rahat bir şekilde atlatabilirsiniz.

Gastriti Ne Geçirir

Gastriti Ne Geçirir

Gastriti Geçiren Etmenler Nelerdir?

  • Kötü alışkanlıkları bırakmak ve tekrar başlamamak

Mide gastritini geçiren en önemli unsurlardan bir tanesi kötü alışkanlıkları bıraktıktan sonra tekrar başlamamanız.

  • Tüketilen suyun kalitesi

Çeşme suyu, dışarıdan gelen su, damacana su, arıtma suyu, doğal su bunların hepsi bir birinden berbat sular. Neden? her su insana yararlı değil bu sulardan başka ne olabilir diyor olabilirsiniz. Tabiki artıma suyu çeşme suyundan daha iyi veya doğal su damacanadan daha iyi diyor olabilirsiniz. Doğal su bulmamız neredeyse imkansız. Ancak diğer sulardan evlerimize bol bol geliyor. Bu yeterli değil. İçme suyumuzu daha kaliteli bir şekle sokmak için bazı metaryeller ile o suyu canlandırmalıyız. Mesala damacana suyun içine yarım çay kaşığı himalaya atın veya ingiliz karbonatı koyun bakın neler oluyor.

  • Temiz hava ve stressiz bir ortam

Bir başka etmen ise temiz hava ve stressiz bir ortam bu iki etmen sizin için bir hazinedir. Elbette bu ikisini elde etmek zor olacak ancak stres olmayan bir işte çalışmak veya stressiz ortamlarda vakit geçirmek size iyi gelecektir.

Bir başka etmen ise temiz havanın olduğu saatlerde yataklarınızda kalmayın. Mesala erken saatlerde hava serin ve mükemmel temizdir. İşte bu saat sabahın ilk ışımasından önceki 1 saat kadar zaman dilimidir.

  • Doğal Besinler

Doğallık pahalı olabilir ancak hayatınız kadar pahalı değil. Bakın gastrit ile ilgili bir sayfadasınız muhtemelen gastriti ne geçirir diye merak ederek bu sayfaya geldiniz. Şayet gastrit rahatsızlığı olmasaydı bu sayfada olmaz belki farklı bir ortamda olurdunuz.

Gastritsiz Sağlıklı Günler Diliyorum

One Response to “Gastriti Ne Geçirir?

  • Gastrit Tedavisi - Defne Duru
    9 ay ago

    Gastriti geçiren yöntemlerin hangisine başvurdunuz ve iyileşme sağladımı? bu soruya cevap olarak düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir