Gastrite Ne İyi Gelir?

Gastrite ne iyi gelir? en kısa ve öz bir cevap şu iyi gelir denmesini yanlış buluyoruz. Gastrite ne iyi gelir önerisinden çok beslenme düzenini tamamen düzeltme ile başlamak gereklidir. Bilindiği üzere gastrit mide astarının işlevinin bozulması ile başlangıç yaparak mide ülserine kadar ilerleme gösterir.

Gastrite iyi gelecek kombinasyon yöntemler ile bu hastalıktan kurtulmak oldukça mümkündür. Mümkün olduğunca çok sıcak ve soğuk yemekler yemekten dikkat edilmesi gerekmektedir. Yemek yedikten sonra sindirimin gerçekleşmesi için en az 2 saat gerekmektedir. Bu sebeple uyku ve yemek arasında bu saat dilimi olmasına dikkat edin.

Gastriti olanlar koyu yeşil yapraklı sebzelerin tüketimini artırmalıdır. Bu tür sebzeler A C K vitaminleri kalsiyum ve fosfat bakımından zengindir. Bu vitaminler midenin kendi kendisini tedavi etmesinde yardımcı olacaktır.

Sadece tedavi için değil tedavi sürecinden sonrada bu sebzelerin tüketilmesi gerekmektedir. Protein tüketimide çok önemlidir hasarlı hücrelerin kendi kendini tedavi etmesini sağlamaktadır. Bu sebeple az yağlı protein tüketmek gerekmektedir.

Parlak renkli sebze ve meyvelerin tüketilmesi içerilerinde bulunan flovonoid gastrite neden olan bakteriler ile savaşmaktadır.

Gastritten dolayı meydana gelen kusma lardan ötürü meydana gelen su eksikliğinden dolayı tuz su tutmasını sağlayacaktır. Anti bakteriyel etkiye sahip olan zencefil kullanımı da öneriler arasındadır. Fesleğen mide kramplarına iyi gelir ve bir kaç yaprak tüketilmesi gerekmektedir.

  • Meyve ve sebzeler iyice yıkandıktan sonra tüketilmelidir
  • Pişmemiş yiyeceklerden uzak durmak mide rahatlatacaktır
  • Günde 2-3 defa en az 2 bardak su içmek gerekmektedir
  • Bol dinlenme ve uykunun sağlanması gerekmektedir
  • Asit içerikli meyve sularından tüketmemek gerekmektedir
  • Alkol ve sigara kesinlikle kullanılmamalıdır
  • Ağrıları azaltmak için sıcak su kompleksleri uygulanmalıdır

Özellikle probiyotik ler hasarlı hücre yapımında çok etkili olduğundan özellikle az miktarda yağlı yoğurt ve kefir tüketimine dikkat etmek gerekmektedir.

Mide zarında iltihap olarak tanımlanan gastrit için petek bal iyi gelen besinlerden biridir. mide zarının fayda sağlayan besinler ile birlikte nefes egzersizleride gastrit tedavi amacı ile desteklemek iyileşmeye yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir