Gastrit Nedir?

Gastrit nedir? sorusuna kısaca gastrit mide sümük dokusunda oluşan yangıdır diyebiliriz. Mideyi her türden doldurulan bir kab düşünün her türlü yeni asitli tatlı acı aklınıza gelebilecek tüm lezzetlerin bir arada biriktirildiği bir kab. Midenin dili yok bize anlatsın bunu ye bunu yeme işte bunun sonucu midenin iç yüzünde çeperinde olan mukoza isimli tabakanın yediğimiz içtiğimiz ve enfeksiyonların nüksetmesi ile oluşan iltihaplanmaya gastrit adı verilir.

Gastrit nedir video

Gastrit, büyük küçük her insanda vardır özellikle 25 – 35 yaş arası insanlarda daha yaygın olarak bu problem baş göstermektedir. Gastritin başka hastalıklara göre insan hayatında daha farklı etkileri ve buna bağlı sonuçları nüksetme olayı vardır.

Gastritin midede dağılması ve daha derin bir biçimde nüfus etmesi ülser gibi bir sıkıntıya yol açıyor. Gastrit, daha genel bir anlatımla midede oluşan mikrop ve kötü bakteriyel enfeksiyonların belirgin bir biçimde ortaya çıkması sonucu meydana gelmekte. Gastritin bitkisel ve tıbbi olmak üzre tedavi yöntemleri vardır tıbbi tedavi yönteminde hasta antibiyotik türlerinden ilaçlar verilerek tedavi edilmeye çalışılır  zaten ilaç sektörü başka çalışmıyor.

Gastrit hastası ilaçları kullanacak ve tekrar gelip sonuçları doktoruna gösterecek buna bağlı ilacı öneren doktor ilacın tesirleri hakkında ilaç firmasına bilgi verecek hasta denek olarak kullanılacak ve devamı olmayan ilaç denemeleri ile gerçek sonuca ulaşılacak. Tıp sektörü parasal olarak büyüme sağlayacak nasılsa hasta ellerine düştü. Gastrit kadar sıkıntılı bir durum yoktur ki sonrası ülser olsun dahası mide kanseri inanılmaz sıkıntı midesi olan her kişide bulanabilir.

Yapılan bir araştırmaya göre gastrit kişide var olduğu hemen bilinmez çünkü midenin içine elimize bakar gibi görmüyoruz kendini belli etmeyen bir yapısı var bu yüzden an olarak kesin teşhisi zor bir hastalık. Ancak gastrit tedavisi kadar kolay bir hastalık türüde yoktur ancak tıbbi tedavi dışında. Doğal ağrısız ve yan etkisi olmayan bir tedavi yöntemi ile gastrit ve belirtilerini yok edebilirisiniz bu birazda sizin bünyenizin cevap vermesine bağlı. Ne diyorlar teşhis için doktora git ama tedavi olmak için doktora gitme Neden? Deneme tahtası olursun da ondan.

Gastrit Neden Olur?

Gastrit neden olur. Yediğimiz gıdaların içerisindeki kimyasal bileşenlerden, yediğimiz GDO’lu ürünlerde, yediğimiz ekmekten, günümüzde yediğimiz yapay yiyeceklerden. Beslenme olayı doğallıktan çıkar saati belli olmayan zamanlarda vucuda faydası olmayan yiyecekler tüketilirse gastrit hastalığından kaçış yok. Yerli yersiz herşeyi tüketiyoruz piyasada cicili bicili paketlenmiş ürünler evimizden çıkmıyor ha birde sigara içki kullanımı asit içecekler anasını belliyor midenin. Gastritten korkacak kimseler aşırı asit içen ve devamlı sigara kullanan kimselerdir gastrit midede asit olayının fazla olması ile meydana geliyor.  Birde üstüne stres yaparsanız artık gastrit hayatınızdan çıkmaz. Gastrit nedir anlatmaya çalıştık bir başka yazımıza geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir