Gastrit Ne Kadar Zamanda Geçer?

Gastrit problemi olanlar en çok sorduğu sorulardan bir tanesi de gastrit ne kadar zamanda geçer? sorusudur. Bu çok detaylı ve bir o kadar cevaplaması zor bir soru. Çünkü gastrit kişiden kişiye değişen mide iç zarının yapısı ile ilgilidir.

Gastrit tedavisi uygulanan bir hasta kullandığı ilaçlar veya bitkisel doğal yöntemlerde hangi tedavi yöntemi uygulanıyorsa o midesinin ve bünyesinin o tedavi yöntemine bağlı cevap vermesi ile ilgilidir. Bu zaman dilimi uzunda olabilir kısada olabilir.

Örn.  Antral gastrit olan biri ile normal gastrit başlangıcı olan birinin tedaviye vereceği cevap zaman dilimi olarak farklılık gösterir. Yine gastrit hastalığının türüne bağlı olma dışında mide yapısının kişinin yaşı veya tükettiği besinlere verdiği tepki bununla birlikte midenin yiyeceklere olan hassasiyeti baz alındığında kesin ve net olarak bu hastalık için gün verme netliğini ortadan kaldırıyor.

Bu konu aynı zamanda diğer gastrit türlerinden kronik gastrit “akut gastrit ne kadar sürede iyileşir?” sorusuna cevap niteliğindedir.

Gastrit tedavi yöntemlerinden ilaçla tedavi yöntemi ile sağlığına kavuşanların az olması ve yıllarca ilaç kullanmalarına rağmen gastrit probleminden kurtulmadıkları görülmektedir. İlaçla tedavi yöntem ile bitkisel tedavi yöntemi arasındaki farkları göz önünde bulundurduğumuzda bitkisel tedavi yönteminde bu süre zarfı kısa vey yine uzun olabiliyor. Ancak ilaç çözüm olmadığından yine hasta kendi ilacını kendi imkanları ve beslenme faktörlerini göz önünde bulundurarak kısa zaman diliminde gastritten kurtulabilir.

Gastrit bitkisel tedavi kitabımızda aktardığımız üzere kişi dişini sıkar ve yöntemlerimizi hayatına entegre olarak sağlığı için çalışırsa gastritten kısa zamanda kurtulması mümkün gözükmektedir. Çünkü doğallık yaratılışımızda var içimize kimyasal maddeler attığımızda bu doğal reçeteninde bozulması ile sağlığımızda o anlamda bozuluyor.

Gastrit ne kadar sürede geçer sorusuna yanıt vermek amacı ile açtığımız bu konu başlığında umarım bu soruya yanıt vermişizdir. Gastrit doğal tedavi ile çözüme kavuşması mümkündür. Yeter ki azim ve sabırla mideye eziyet eden tüm gıdalardan uzak durarak ona istediği şeyleri verelim. Bu konuda midenin devamlı tükettiği malzemelerde biraz değişiklik yapmamız ve gastritin geçeceğine inanmamız yeterli.

Kişisel olarak kaleme aldığım gastrit tedavi rehberini okumalı ve uygulamalısınız bir önceki yazımı gastrit olanlar neler yememeli konumuzu okuyabilirsiniz.

10 Responses to “Gastrit Ne Kadar Zamanda Geçer?

 • Rezeneyi de denemelisin. Rezene çayı gastrite iyi gelecektir. Rezene iyi gelmezse kaynatıp ılıtarak nane içebilirsin şekerli veya şekersiz de iyi gelebilir. Mideyi boş tutma. Baharatlı her şeyden uzak dur. Gaz yapan, yiyecek, içecek dâhil. Çok mu kötü oldun, hiç mi bir şey yiyecek durumun yok ufacık ekmeğin içini at ağzına bir kaç dakikaya alevini söndürür. Sonra durulunca yemeğe saldırma. Önceden bir çorba iç mide açılsın. Bir de aç karnına mide çeperini koruyucu ilaç almalısın. Yalnız sen bunları yaparken kaybettiğin kilo için doktorunla bir görüş takviye gıda verecektir. Mide koruyucu ilaç almam bitkisel diyorsan onları dene. Ör: Kudret narı (aktarda bulabilirsin zeytinyağlı olan) Sabahları aç karnına bir tatlı kaşığı fazlası olmaz. Bana fazlası iyi değil dedi doktorum. Benimde belki gerçek belki değil bilemiyorum o yüzden 1 ay kullan sonra durumuna tekrar bak. Bunları yine de doktoruna danışıp yapmanda fayda var. Bağırsak tedavisinde mide de her şeyde kudret narı cok iyiymiş diyorlar. Ben fazla kullanmadım kavanoz kırıldı sonra unuttum. ilaçlara non stop devam ettim:) bende alacağım tekrar. Doktor değilim tabi ki bunlar bir öneri destek.. 5 yıldır çektiğim için bende günlük yaşantınızı nasıl etkilediğini biliyorum. Endoskopi ile durumu takip edin ihmal etmeyin. Sağlıklı günler dilerim.

  • Gastrit Tedavisi - Defne Duru
   1 sene ago

   Merve Hanım Merhabalar,
   Öncelikle bilgilendirici yorumunuz için teşekkür ederim.
   Tecrübeleriniz ve gastriti iyileşme yolunda atılacak adımlar içerisinde verdiğiniz öneri bilgilerde önemli noktalara değinmişsiniz. Anlattıklarınıza ek olarak bira kaç şey söylemek istiyorum. Bazı şeyler gastriti tek başına çözmeye yetmiyor. Örneğin sadece nane çayı veya rezene çayı içmek, kudret narı macunu tüketmek veya Kadir Beyin dediği gibi gümüş suyu içmek. Bunlar iyileşmeye destek birer vesiledir. Tam kombinasyon yapılmalıdır. Aç kalmamak devamlı bir şeyler yemekte gastrit için iyi değildir. Mide içinde oluşan iltihabın kurutulması için mide asidini minimuma indirip sindirim sistemine iltihap kurutucu bazı ek besinler yüklemek gerekli. Kitabımda mide iksiri kısmında anlattım. Aç kalmamak değil aç kalırken aç kalmamak için yenilecek ekmek sıkıntı oluşturur ki aç kalmamak için tüketilen mide dostu uygulamalar doğal gastrit tedavisinde inanılmaz fayda sağlayacaktır.

 • Arkdaşlar gastiride en iyi gelen sey stressiz hayat..
  Bunu deneyin sadece stresden uzak durun.
  Bir diyet listesi hazırlayın.
  Sabırlı olun bu listeye 2-3 ay kadar uyun.
  Bitkisel çaylar tüketin örneğin papatya çayı gibi vb . bunları deneyin …
  Bende de vardı geçi. Hastaliklarin % 70 i strestir bunu unutmayın….

  • Defne Duru
   1 sene ago

   Ertuğrul Bey, Öncelikle bilgilendirici yorumunuzdan dolayı teşekkür ederim.
   Yorumunuza ek olarak yorumunuzu güçlendirici bir kaç şey söylemek istiyorum.
   Tecrübelerinizi aktardığınız yorumunuzla gastriti iyileşme yolunda atılacak adımlar içerisinde şüphesiz stresi yenmek gelir.
   Gastritin iyileşmesi için ne yapılırsa yapılsın aslında stresten uzak durmak iyileşmenin temelinde yatıyor. Gastrit diyeti yaparken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri kan gurubuna göre diyettir. Bu uzman bir doktor tarafından yapılmalı. Şayet kan gurubuna göre değilse diyet listesine uymuyor olmanız yararınızadır. Gastrit tedavisinde sabır çok önemlidir. Hemen her şey anında düzelmez dediğiniz gibi en az 3 ay. Bitkisel çayların gastritin iyileşme sürecinde çok önemli yeri vardır. Gastritsiz günler geçirilmesi dileği ile.

 • Selam arkadaslar Gastrid oldum.
  Şu an ne yesem dokunuyor kendimi çok kötü hissediyorum. 14 kg verdim hayat benim için artık çok zor.
  Ne yapacağımı bilmiyorum. Doktor ilaç verdi ama hiç bir faydası olmadı bende doğal yollara başvuruyorum. Tahin pekmez ve zencefil iyi geldiğini duydum ve artık günlük olarak tüketmeye başladım. İleriki günlerde işe yararsa tekrar yazarım

  • Tahin pekmez ve zencefil fayda eder mi?

   • Gumussuyu 40ppm 3 ltre al kullan n11 de var

    • Gastrit Tedavisi - Defne Duru
     1 sene ago

     Merhaba Kadir Bey,
     Gastritte gümüşsuyu kullanımı ve faydası ile ilgili bizleri biraz aydınlatabilirmisiniz? Gümüş suyunun gastrit için nasıl bir faydası var? Devamlı kullanmak gerekiyor mu? gibi biraz detaylandırırsanız faydalı olacağına inanıyorum.

   • Gastrit Tedavisi - Defne Duru
    1 sene ago

    Merhabalar İsmail Bey,
    Gastritin iyileşmesi için tüketilen ek besinler içerisinde pekmez (kömür çukuru üzüm pekmezi) katı olanından ve taze zencefil veya toz zencefil sıvı pekmez ile karıştırılarak tüketilmesi gastritin zararlarını azaltma yönünde iyi bir ikilidir. Fakat susam ve fıstıktan yapılan tahin içerdiği yüksek yağdan dolayı mide içinde oluşan iltihapların şişmesinde etkin rol oynar. Gastrit tedavi edilirken önemli olan iltihap kurutmak olduğu için tahin faydadan çok zarar verebilir.

  • Gastrit Tedavisi - Defne Duru
   1 sene ago

   Mehmet Bey Merhabalar,
   Düşüncenizi bizlerle paylaştığınız için teşekkür ediyorum. Gastritin iyileşmesinde rol oynayan en iyi yöntemlerden biri doğal yollarla uygulanan yöntemlerdir. Doğal yöntemlerde bitkiler kullanılır. Bitkiler, ilaçlar gibi zararlı değillerdir. Gastrit tedavi edilirken besin olarak sadece tahin pekmez ve zencefil kullanmak gastrit yangısını geçici bir süre alabilir ancak tam manası ile gastrit iltihabını iyileştirmez. Tam kombinasyonlu doğal tedavi yollarının anlatıldığı gastrit rehberi kitabımızı okumanızda fayda vardır. Kitabımız hakkında ön bilgi sahibi olmak için bu sayfamızdan ücretsiz indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir