Gastrit İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Gastrit ile ilgili sıkça sorulan soruları derleyerek gastrit ile ilgili bilmeniz gereken her şeyi öğrenmiş olacaksınız. Gastrit tedavisi kolay ama % 100 lük bir iyileşme sağlamadığı için birçok kişi bir arayış içerisinde.  Bu nedenle bu arayışa son vermek adına geliştirilmiş doğal çözüm yöntemi ile kısa sürede bu hastalıktan kurtulacaksınız.

Sizler gibi senelerce bu hastalıktan mustarip olan bir hastanın iki yıllık araştırmaları bilim insanları ile bu konuyu uzun uzun araştırarak çözümlemesi sonucu ortaya çıkmış kesin tedavi yöntemidir.

Gastrit Nedir? Nasıl Oluşur?

Mide iç yüzeyinde meydana gelen iltihaplanmadır. İki tür gastrit vardır birincisi aniden gelişen akut diğeri uzun zamandır devam eden ilerlemiş kronik gastrittir. Gastritin en büyük nedeni helikobakter adı verilen bir bakteridir. Bu bakteri mide derisine yerleşerek iltihaplanma oluşturur. Mide derisinde kızarıklık, şişme ve hücrelerde tahrişe neden olarak rahatsızlık meydana getirir.

Gastrite Hangi İlaçlar Yol Açar?

Aspirin, romatizma ilaçları ve bazı antibiyotikler yol açabilir. Bu tür ilaçların bilinçsiz kullanılması gastrite neden olmaktadır. Böyle bir durumda gereksiz yere alınan bir aspirin kanamaya neden olabilir.

Gastritin Tedavisi Var mıdır?

Gastrit tedavisi uygulanırken bu hastalığa neden etkenler teşhis edilmelidir. Tedavi bu etkenlere göre planlanmalıdır. Bakteriden dolayı oluşmuş bir neden var ise mideyi koruyucu ve asit giderici ilaçlar tedavisine başlanılır. Mide asidini azaltmak için diyet programına başlatılır.

Helikobakter Bakterisi Ne Sıklıkla Görülür?

Bu bakteri her 100 kişiden 80 inde görülmektedir. Bakteri olan herkeste aynı belirtileri göstermez ilerlemiş olan kroniklerde daha fazla ağrı ve şikâyete neden olmaktadır.

Helikobakter Nasıl Bulaşır?

Bu bakterinin vücuda girmesi ağız yolu ile gerçekleşir. Yediğimiz ve hijyenik temiz olan besinler yolu ile mideye yerleşir ve gelişme aşamasında ortaya çıkar.

Gastrit Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Bakteriden kaynaklı bir rahatsızlıksa 2 hafta kadar ilaç tedavisi uygulanır. İlaç ve alkole bağlı olarak gelişen hastalıkta ise bunların kesilmesi yeterli olacaktır.

Gastrit Yaşa Bağlı Olarak Oluşur mu?

Özellikle bakteri bağlı oluşumlarda yaşla çok etkilidir. Yaş ilerledikçe gastrite yakalanma hızı artar. Çocukluk dönemlerinde % 0 olmasına rağmen 20’li yaşlarda % 50 oranına çıkmaktadır.

Aç kalmak şikâyetleri artırır. Genellikle açlık durumlarında şikâyet daha fazla olmaktadır. Ancak açlık ile beraber iyileşme gelmektedir. Özellikle turşu, baharat acı olan gıdaların tüketilmesi sonucu ciddi ağrılara neden olur.

Gastrit tedavisi zorlu sabır isteyen bir tedavi yöntemidir ve hayatı olumsuz yöne etkiler bunları yaşamadan doğal yollar ile mutlaka tedavi yaptırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir