Asit Baskılayıcı İlaçlar Kalp Hastalıkları Tetikleyicisi

Gastrit tedavisi sırasında en çok reçete edilen hatta alışkanlık haline gelip eczaneden birebir alınan mide ilaçlarının ABD de yapılan bir araştırma sonucu kalp krizi riskini artırdığı görülmüştür. Mide koruyucu ilaçlar günümüzde en çok kullanılan ilaçlar arasında ilk 3.de ABD de ise bu surum daha yüksek her 14 Amerikalıdan biri bu ilaçları kullandığını söylüyor. 2005 yılında en çok satışı yapılan bu ilaçlar 2.sıraya yerleşti.

Asit baskılayıcı ilaçlar ve pnömoni ( zatürre) arasındaki bağ hastaneye yatırılan ve asit baskılayıcı ilaçlar verilen hastaların 200’ünde görülen bu hastalık ilaçların zararlarını ortaya koymuştur.

Gastrit tedavisi oldukça zor olan ve devamlı ilaç kullanarak bir yaşam geçirilen elem hastalıkların başında gelmektedir. Antibiyotik türündeki ilaçların birçoğunun tedaviye cevap vermediği bir süre sonra tekrarladığı bilinmektedir.

Gastrit doğal tedavi ile bu hastalıktan sonsuza dek kurtulmak mümkün. Fakat her tedavi şeklinde olduğu gibi sabır ve kararlılık gerektirmektedir. Tedavi edilmeyen gastrit ülsere ülserde mide kanserine çevirme riski oldukça fazladır. Günümüzde en sık görülen kanser türlerinden biri mide kanseridir. Asit baskılayıcı ilaçlar alındıktan sonra midede aktifleşerek asit salınımını durdurmaktadır. Bu durumda kimyasal korumacı olan nitrit asit oluşumuna engel oluyor.

Gastrit tedavisi ilaçları nitrit asit oluşumunun engellenmesinden sonra damarların gevşemesi azalarak kalp hastalığı ve bu hastalığa sahip kişilerde kalp krizi riskini yükseltiyor. Bu ilaçlar aynı zamanda akciğer ve bağırsak enfeksiyonlarında artış, B12 vitamini eksikliği, Kalp krizi riski, demir ve magnezyum eksikliklerine sebep olmaktadır. Kurtarıcı gibi görünen ilaçların kimyasal bileşenler olduğu unutmamalıyız. Özellikle piyasaya yeni çıkan ilaçları kullanırken bir kere daha düşünmelidir.

Bu ilaçlar sektörün daha büyümesi için insanlar üzerinde gizli deneyler yapılmasını amaçlamaktadır. Doğal tedavi yöntemleri ile evde gastritten kurtulmak oldukça kolaydır. Eğer gerçekten sizi zorlayacak bir süreçte iseniz acil çözüm 3 gün yöntemi ile bu hastalığın semptomlarından kurtulmanız çok kısa sürede mümkündür. Kaybedecek hiçbir şeyiniz yok ve denemeye değer bir tedavi yöntemidir.

2 Responses to “Asit Baskılayıcı İlaçlar Kalp Hastalıkları Tetikleyicisi

 • Neden bu kadar pahalı bu kitap.

  • Gastrit Tedavisi
   2 sene ago

   Merhaba Ceren Hanım;
   Gastrit tedavisi yöntemlerinin anlatıldığı kitabımızda anlatılanlar ile mide problemi olan gastrit gibi büyük bir sıkıntıdan kurtulacağınız bu kitabın satışı ile vergileri devlete ödenmektedir.
   Kitabımız dijital kitap statüsünde olduğundan ilgili vergisel ve yasal merciler için gerekli yasal prosedürlere uyulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir